هزینه‌های زندگی در کشور مالزی

hamadminyar

هزینه زندگی در مالزی به عنوان یک کشور که به تازگی، صنعتی شده است. به دلیل استهلاک ارز ، کالاها و مسکن در کشور ارزانتر است. پایتخت آن ، کوالالامپور ، به مقصد خرید لباس ، الکترونیک و کالاهای مصرفی دیگر تبدیل شده است.

دولت مالزی نیازهای مهاجران را تأمین می کند. خرید ماشین یا کالاهای جدید از جمله مواردی که از خارج از کشور آورده می شود ، مالیات نمی گیرد. بانک ها همچنین برای مسکن و تجارت وام می دهند. اکنون مالزی تولید ناخالص داخلی بالغ بر 300 میلیارد یورو دارد. اقتصاد مالزی با نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 5.3٪ پیش بینی شده است.

شرایط ورود – اعتبار گذرنامه

ورود به مالزی به طور معمول برای بازدیدکنندگان دارای گذرنامه با اعتبار کمتر از شش ماه امتناع می یابد.

زبان

Bahasa Malaysia زبان ملی این کشور است. با این حال ، از آنجا که مالزی مستعمره انگلیس سابق است ، از زبان انگلیسی به ویژه در مراکز شهری بسیار استفاده می شود. اقوام مختلف نیز میراث فرهنگی خود را در زمینه صحبت کردن به زبان ماندارین و تامیل ادامه می دهند و مدارس بومی نیز به همراه مدارس دولتی در کشور موجود است.

غذای مالزی

Nasi Lemak: غذای سنتی مالزی

مالزی به دلیل داشتن تنوع و کیفیت مواد غذایی بسیار شناخته شده است. به مراکز خرید بروید و با افزودنی از طعم بین المللی غذاهای ایتالیایی ، ژاپنی و خاورمیانه ، به بخش مقطعی کرایه محلی مالایی ، چینی و هندی دسترسی خواهید داشت. چه ناهار خوری خوب باشد یا زنجیرهای فست فود که برایتان جذاب است ، جوانه های چشایی شما همیشه برای انتخاب خراب می شوند.

موضوعات مالی

هزینه های غذا و نوشیدنی در مالزی

محصولات مرغ در مالزی نسبت به سایر کشورها بسیار ارزان تر است.
شیر و چای نوشیدنیهای متداول هستند که با قیمت های بسیار مناسبی در دسترس هستند.
هزینه پوشاک و لوازم جانبی در مالزی

خرید مالزی
بازارهای فرار و بازارهای شب محصولات را با قیمت های بسیار رقابتی به فروش می رسانند.
محصولات ساخته شده محلی از نظر کیفیت و ارزان قیمت بسیار مناسب هستند ، هر دو لوازم جانبی سنتی و مدرن در دسترس هستند.

هزینه های مسکن در مالزی

هزینه های مسکن حتی در شهرهای بزرگ و شهرها پایین است.
معمولاً مردم به دلیل داشتن خانه های بزرگ و مالکان خود زندگی در مناطق حومه شهر را ترجیح می دهند.
زندگی در مالزی نسبت به بسیاری از کشورهای جهان ارزان تر است. مالیات در مالزی با نرخ بسیار پایین نگه داشته می شود و به دلیل استهلاک ارز ، مسکن ، غذا ، مسافرت و غیره در این کشور ارزان تر است.

ایمنی و امنیت

شما نباید به نوعی با مواد مخدر درگیر شوید: داشتن مقادیر بسیار کمی نیز می تواند به حبس یا مجازات اعدام منجر شود.

مالزی کشوری چند فرهنگی اما عمدتاً مسلمان است و به همین ترتیب شما باید همواره به کنوانسیون های محلی محلی احترام بگذارید و از اقدامات خود آگاه باشید تا اطمینان حاصل کنید که آنها به سایر عقاید فرهنگی یا مذهبی توهین نمی کنند ، به خصوص در ماه مبارک رمضان یا اگر قصد بازدید از مناطق مذهبی را دارم.

حوادث ضرب و شتم کیسه شایع است. موارد زیادی وجود داشته است که کیف ها توسط سارقان در موتورسواری ربوده می شوند. هنگام بیرون رفتن ، از حمل اشیاء با ارزش خودداری کنید. کیف هایی که بندهای شانه دارند یا باید با کیسه به سمت پیاده رو منتقل شوند تا جاده ، یا زیر بازو بکشند.
بند را دور بازو یا شانه خود نپوشانید و سعی نکنید کیف خود را نگه دارید.
با کشیدن بندهای کیسه خود ، مردم مجروح یا کشته شده اند. اگر کیف شما چسبیده است ، در اسرع وقت گزارش پلیس تهیه کنید.
همیشه از محیط اطراف خود آگاه باشید.

از وسایل و به خصوص گذرنامه خود مراقبت ویژه ای کنید ، زیرا گذرنامه های بازدید کنندگان در هواپیما ، کافه ها ، فرودگاه و ترمینال راه آهن و از اتاق های هتل به سرقت رفته است.

اگر نوشیدنی توسط یک غریبه ، حتی در یک کافه یا رستوران معتبر به شما پیشنهاد شود ، مراقب باشید. چنین رویکردهایی می تواند نوشیدنی های تند را شامل شود و منجر به سرقت و حمله شود.

درب اتاق هتل خود را به روی افراد غریبه باز نکنید ، حتی آنهایی که لباس هتل و مخصوصاً اواخر شب را می پوشند. این امر به ویژه در مورد زنهایی که به تنهایی سفر می کنند صدق می کند.
کارت اعتباری و کلاهبرداری دستگاههای خودپرداز گسترده است. هنگام انجام پرداخت از طریق کارت اعتباری و استفاده از دستگاههای خودپرداز ، بسیار مراقب باشید. موارد بسیاری وجود دارد که کارت ها کپی شده اند و دستگاه های اسکیت به دستگاههای خودپرداز اضافه شده است.

اگر قصد استخدام اتومبیل ، موتور سیکلت یا هرگونه تجهیزات ورزشی آب حرکتی را دارید ، با بیمه مسافرت خود صحبت کنید تا بررسی کنید که آیا این بیمه نامه شما را پوشش داده است یا خیر.

همچنین باید در مناطق محافظه کار و روستایی و هنگام بازدید از اماکن عبادی ، لباس کم لباس بپوشید.

اگر مسلمان هستید ، باید بدانید که ممکن است تابع قانون محلی شریعت نیز باشید.

اگر مظنون به مصرف مواد مخدر قبل از مراجعه خود هستید ، از شما خواسته می شود كه هنگام ورود به مالزی آزمایش ادرار انجام دهید. در صورت مثبت بودن تست ، می توانید برای معالجه توانبخشی مراجعه کرده یا از آنجا اخراج شوید.

واردات سلاح و مهمات بدون مجوز به مالزی ممنوع است. مالکیت می تواند مجازات اعدام را به همراه داشته باشد.

مقامات مالزی در حال برگزاری یک اردوگاه نیرومند هستند

به عنوان یک کشور تازه صنعتی شده است. به دلیل استهلاک ارز ، کالاها و مسکن در کشور ارزانتر است. پایتخت آن ، کوالالامپور ، به مقصد خرید لباس ، الکترونیک و کالاهای مصرفی دیگر تبدیل شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

ETH و قیمت ارز اتریوم

شبکه ارز دیجیتال اتریوم با نماد اختصاری ETH نشان داده میشود یک نوع از ارز دیجیتال یا صورتی از سرمایه دیجیتال است که با ارزش و بهای در حدود 29.48 میلیارد دلار در بازار این حوزه، در رتبه دوم بازار ارزهای دیجیتال قرار داشته و سهم آن از کل بازار […]

Subscribe US Now